Unibank nizamnamə kapitalını 11,9 milyon manat artırır
21 iyul 2022-ci il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə “Unibank Kommersiya Bankı” ASC-nin ümumi dəyəri 11 milyon 900 min manat olan səhmləri standart bazar seqmentində listinqə daxil edilib.
Birjadan Marja-ya daxil olmuş məlumata görə, 2022-ci ilin 10 avqust tarixinədək abunə yazılışı həyata keçiriləcəkdir.
Bakı Fond Birjasının ticarət qaydalarına əsasən abunə yazılışı başa çatdıqdan sonra 5 iş günü müddətində qiymətli kağızların ticarəti baş tutacaqdır.
Adi adlı sənədsiz səhmlərin sayı 4,375,000 ədəd, hər birinin nominal dəyəri 2.72 manatdır.
Yerləşdirmə üzrə anderrayter “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” QSC-dir. Hərracda iştirak etməkdə maraqlı olan şəxslər birja üzvü olan investisiya şirkətlərinə müraciət edə bilərlər.
Səhmlər yerləşdirildikdən sonra "Unibank"ın nizamnamə kapitalı 130 milyon 686 min manatdan 142 milyon 586 min manata yüksələcəkdir.
24.12.2021-ci il tarixinə olan məlumata görə, "Unibank” KB ASC-nin nizamnamə kapitalı 130 milyon 686 min 357,60 AZN təşkil edir. Buraxılan adi adlı, səs hüququ verən sənədsiz səhmlərin sayı 48 046 455 ədəddir. Hər bir səhmin nominal dəyəri 2,72 manatdır.
Bankın səhmdarları Qəribov Eldar Mahmud oğlu (86,6960), digər fiziki (5,9944%) və hüquqi (7,3096%) şəxslərdir.