TuranBank-ın da iştirak etdiyi texniki yardım layihələri yekunlaşıb
TuranBank-ın Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı (EBRD) ilə Avropa İttifaqı və Türkiyə Respublikasının dəstəyi ilə həyata keçirdiyi texniki yardım layihələri uğurla başa çatıb.(®)TuranBank ASC ilə Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı (AYİB, EBRD) arasında “Maliyyə vasitəçilərinin potensialının gücləndirilməsi üzrə Texniki Əməkdaşlıq proqramı” çərçivəsində həyata keçirilən layihələr uğurla tamamlanmışdır. Adıçəkilən layihə Avropa Birliyi EU4Business Initiative Fondu, Türkiyənin Xəzinə və Maliyyə Nazirliyinin dəstəyilə həyata keçirilmişdir.
7 sentyabr tarixində Four Seasons oteldə Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı (EBRD) tərəfindən bu layihələrin yekunlarına həsr olunan bağlanış tədbiri keçirilmişdir. Tədbirdə Azərbaycanın maliyyə institutlarının potensialının artırılmasına dəstək proqramının uğurla başa çatması qeyd olunaraq layihədə aktiv iştirak edən əməkdaşlarımıza sertifikatlar təqdim olunmuş və xatirə fotosu çəkilmişdir.
Məlumat üçün bildirək ki, adıçəkilən texniki yardım layihəsi çərçivəsində TuranBank Risk, Komplayns və MKOS subyektlərinin maliyyələşdirilməsi potensialının artırılması modulları üzrə əməkdaşlıq etmişdir. Risk, Komplayns modulu çərçivəsində həyata keçirilən layihə Bankda risk nəzarət tədbirlərinin effektiv idarə edilməsi, komplayns prosedurlarının beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırılması, təşkilati strukturun təkmilləşdirilməsi istiqamətlərini əhatə etmişdir. Layihə nüfuzlu beynəlxalq konsultasiya şirkəti olan TA Consult Partners tərəfindən uğurla icra edilmişdir. MKOS subyektlərinin maliyyələşdirilməsi potensialının artırılması istiqamətini əhatə edən modulun əsas məqsədi isə TuranBank-ın kreditləşmə potensialının gücləndirilməsi, təşkilati strukturun təkmilləşdirilməsi, mikro, kiçik və orta biznes subyektlərinin maliyyələşdirilməsi üzrə marketinq strategiyasının hazırlanmasından ibarət olmuşdur. Qeyd edilən layihə isə nüfuzlu Biznes və Maliyyə Məsləhət (Business & Finance Consulting GMBH BFC) konsultasiya şirkəti tərəfindən uğurla icra edilmişdir.