Mərkəzi Bankdakı hərracdan sonra banklarda Dollar düşməyə başladı.
Xəbər verdiyimiz kimi, ötən cümə günündən bəri banklarda Dollar bahalaşırdı. Banklarda artıq Dolların ən sərfəli alış və satış qiymətləri 1.70 manatdan yüksək idi.
Bu gün Mərkəzi Bankda keçirilən hərracda valyuta satışının artırılacağı gözlənilirdi. Ehtimal ki, hərracda təklif tələbi üstələyib və orta çəkili məzənnə 1.7022 manatdan 1.7017 manata geriliyib.
Hərracın ardınca banklarda Dollar düşməyə başlayıb. Yenidən Dolların ən yüksək alış qiyməti 1.70 manatdan aşağı düşüb.
Məsələn, ilk Yapı Kredi Bank Azərbaycan alışı 1.7005 manatdan 1.6960 manata, Bank of Baku alışı 1.6960 manatdan 1.6940 manata endirib.
Ötən cümə günündən başlayaraq Dollar Manat qarşısında bahalaşmaqda davam edir. Dünən də Dollar Manat qarçısında güclənmişdi (Ətraflı http://marja.az/news/10216)
“Marja” xəbər verir ki, bu gün Dolların ən yüksək alış qiyməti 1.7005 manata qalxıb. Dünən banklar Dolları ən sərfəli halda 1.70 manatdan da aşağı alırdılar. Dolların ən aşağı satış qiyməti dünən səhərdən 1.70 manatdan yüksəkdir.
Məsələn, bu gün Yapı Kredi Bank Azərbaycan alışı 1.6980 manatdan 1.7005 manata, satışı 1.7050 manatdan 1.7070 manata, KapitalBank alışı 1.6950 manatdan 1.6960 manata, satışı 1.7030 manatan 1.7040 manata, GünayBank alışı 1.6980 manatdan 1.70 manata, satışı isə 1.7030 manatdan 1.7070 manata qaldırıb.