“Təbəssüm” istirahət mərkəzinin yeməkxanası və kotteci yanıb - VİDEO
Lerik rayonunun Sivəkəran kəndində “Təbəssüm” istirahət mərkəzində yanğın baş verib.
Bununla bağlı Fövqəladə Hallar Nazirliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, istirahət mərkəzinin ərazisində hər birinin sahəsi 144 m² olan 2 ədəd ikimərtəbəli yeməkxana binasının yanar konstruksiyaları, içərisində olan avadanlıqlar, yaxınlıqda bir-birinə bitişik, ümumi sahəsi 120 m² olan 3 ədəd kotteclərdən sahəsi 34 m² olan bir kottecin yanar konstruksiyaları və digər iki kottecin dam örtüyü yanıb.
Kotteclərin qalan hissəsi və meşə zolağı yanğından mühafizə olunub. Yanğın yanğından mühafizə bölmələri tərəfindən söndürülüb.
Lerik rayonunda yanğın baş verib. AZƏRTAC-ın bölgə müxbiri xəbər verir ki, görə yanğın hadisəsi gecə saat 3 radələrində Lənkəran-Lerik magistralının kənarında yerləşən "Təbəssüm" istirahət mərkəzində qeydə alınıb. Yanğın zamanı ümumi sahəsi 410 kvadratmetr olmaqla, 5 kottec yanıb. Əraziyə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Lerikdən 2, Lənkərandan isə 1 texnika və canlı qüvvəsi cəlb olunub. Görülən tədbirlər nəticəsində yanğın səhər saatlarında lokallaşdırılıb. Yanğının digər tikililərə keçməsinin qarşısı alınıb.
Hazırda yanğının başvermə səbəbləri araşdırılır.
Qeyd edək ki, yanğın zamanı xəsarət alan olmayıb.