"10 qəpik itirmək istəmirsənsə, plastik kartdan istifadə etməlisən"
Xəbər verdiyimiz kimi, Bakı-Sumqayıt elektrik qatarında gediş haqları artırılır. Belə ki, kağız biletlər və plastik kartlarla gediş haqqı arasında qiymət fərqi tətbiq ediləcək. Kağız biletlər, plastik kartlarla gediş haqqından 10 qəpik baha olacaqdır.
İqtisadçı-ekspert Rauf Qarayev "Marja"ya bildirib ki, Bakı-Sumqayıt elektrik qatarının gediş haqqında edilən 10 qəpiklik artım tək "Azərbaycan Dəmir Yolları" infrastrukturunun yenilənməsi üçün deyil, həm də əhalinin plastik karta keçirilməsi üçün atılan addımdır:
"Əgər sən Sumqayıta qatarla getmək istəyirsənsə və 10 qəpik itirmək istəmirsənsə, plastik kartdan istifadə etməlisən. Bu yaxınlarda, yəqin ki, bu qayda Beynəlxalq avtovağzalda, Aeroportda da tətbiq ediləcəkdir".
Xəbər verdiymiz kimi, Yanvarın 28-dən etibarən Bakı-Sumqayıt-Bakı marşrutu üzrə hərəkət edən elektrik qatarlarının gediş haqqında 10 qəpik artım ediləcəkdir.