Tramp Ukrayna iddialarını "böyük bir uydurma" kimi qiymətləndirib
ABŞ Prezidenti Donald Tramp mətbuat konfransı keçirib.
"Marja" xəbər verir ki, Tramp, Demokratların özü haqqında impiçment (vəzifəsindən uzaqlaşdırılması) araşdırması başlamasına dair açıqlamalar verib.
Ukrayna Prezidenti Vladimir Zelenskiy ilə 25 İyulda apardığı telefon danışığında səhv bir şey olmadığını vurğulayan Tramp, "Mən heç kimi təhdid etmədim. Ortada bir təzyiq yoxdur. Bu böyük bir uydurmadır", - ifadəsini istifadə edib.
Xəbər verdiyimiz kimi, Demokratlar Donald Trampın Ukrayna Prezidentindən Co Baydenin və oğlunun Ukraynadakı fəaliyyətlərini araşdırmağı istədiyini iddia ediblər.
Trump, həmin mətbuat konfransından əvvəl Zelenskiy ilə görüşüb.
Zelenskiy bir jurnalistin, Tramp ilə 25 İyuldakı telefon danışığı zamanı üzərində Co Baydeni araşdırmasına dair təzyiq hiss edib etmədiyi barədə sualına, "Yox, danışığın mətnini gördünüz. Gözəl bir telefon danışığı idi. Bir çox şey üzərində danışdıq. Heç kim mənə təzyiq etməyib", - şəklində cavab verib.