"SOCAR Petroleum" bu həftə 4 CNG məntəqəsi açmağı planlaşdırır
Bu həftə ərzində “SOCAR Petroleum”QSC Bakıda və Abşeron yarımadasında daha 4 CNG (“compressed natural gas” - Sıxılmış təbii qaz) yanacaqdoldurma məntəqəsi açmağı planlaşdırır.
Bunu “SOCAR Petroleum” QSC-nin Baş direktorunun invovasiyalar üzrə müavini Elnur Mustafayev bildirib.
"Bu gün “SOCAR Petroleum”QSC Azərbaycanda yeganə CNG (“compressed natural gas” - Sıxılmış təbii qaz) şəbəkəsinə malik şirkətdir. Hazırda QSC-nin 5 CNG yanacaqdoldurma məntəqəsi fəaliyyət göstərir. Bu həftə ərzində daha 4 məntəqənin açılması nəzərdə tutulur. Bu məntəqələr Bakıda və Abşeron yarımadasında olacaq”.
O əlavə edib ki, hazırda “SOCAR Petroleum”un əsas prioriteti şirkətin bütün mövcud YDM-lərində CNG məntəqəsinin qurulmasıdır. E. Mustafayev məlumat verib ki, gələn il üçün bölgələrdə də CNG məntəqələrinin açılması nəzərdə tutulur:
"Azərbaycanda 1000-dən artıq CNG ilə işləyən avtomobil mövcuddur. Ölkədə 10-dan artıq CNG avadanlıqları quraşdıran şirkət var. Bu da onu göstərir ki, ölkədə bu sahədə heç bir inhisar mövcud deyil”.