Azərbaycanın sığorta və təkrarsığorta brokerinin xalis mənfəəti azalıb
Xalis mənfəətin azalması Şirkətin cəmi gəlirlərinin düşməsi ilə bağlıdır.Sığorta və təkrarsığorta brokeri “Kaspian İnterneşnl Brouking” MMC 2019-cu ili 1 milyon 300 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Müqayisə üçün qeyd edək ki, “Kaspian İnterneşnl Brouking” 2018-ci ili 1 milyon 762 min manat xalis mənfəətlə bağlamışdı. Xalis mənfəətin azalması Şirkətin cəmi gəlirlərinin düşməsi ilə bağlıdır.
Marja Şirkətin maliyyə göstəricilərinə istinadən xəbər verir ki, ötən il “Kaspian İnterneşnl Brouking”in cəmi gəlirləri 1 milyon 937 min manat, cəmi xərcləri isə 309 min manat təşkil edib. Şirkət 1 milyon 628 min manatlıq əməliyyat mənfəətindən 328 min manat mənfəət vergisi ödəyib.
Müqayisə üçün qeyd edək ki, 2018-ci ildə “Kaspian İnterneşnl Brouking”in cəmi gəlirləri 2 milyon 561 min 904 manat, cəmi xərcləri 326 min 467 manat təşkil etmiş, Şirkət 2 milyon 235 min 437 manat maliyyə mənfəətindən 472 min 953 manat mənfəət vergisi ödəmişdi.