Azərbaycanın tikinti şirkəti bölünür
Azərbaycanın tikinti şirkəti "Faktor Qrup-S" Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti ayrılma şəklində yenidən təşkil olunur.
Marja xəbər verir ki, "Faktor Qrup-S" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin bəzi hüquq və öhdəlikləri bölünmə balansına uyğun olaraq ayrılma şəklində yeni yaradılan "Faktor Qrup-S-1" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə ötürülür.
"Faktor Qrup-S-1" Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti də "Faktor Qrup-S" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin ayrılma şəklində yenidən təşkil olunması nəticəsində yeni yaranır. "Faktor Qrup-S" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin bəzi hüquq və öhdəlikləri bölünmə balansına uyğun olaraq ayrılma nəticəsində yeni yaranan "Faktor Qrup-S-1" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə ötürülür.
"Faktor Qrup-S" QSC-nin hüquqi ünvanı Bakı, Nizami rayonu, Heydər Əliyev pr, ev 189-dur. 2000 manat nizamnamə kapitalına malik olan şirkətin qanuni təmsilçisi Hüseyn Məmmədovdur.
Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinin tabeliyindəki “MİDA” MMC-nin və Məcburi Köçkünlərin Sosial İnkişaf Fondunun elan etdiyi tenderlərin qalibi olan "Faktor Qrup-S" çoxmənzilli yaşayış kompleksinin tikintisilə məşğul olur.