"Hazırda mənzil bazarında qeyri-müəyyənlikdir"
Bakıda ilkin mənzil bazarında qiymətlər ucuzlaşıb.
"MBA Group" konsaltinq şirkətinin baş direktoru, daşınmaz əmlak sahəsində ekspert Nüsrət İbrahimov deyib ki, avqust ayı ərzində ilkin mənzil bazarında qiymətlər 4.5 faiz, il ərzində 4.21 faiz azalıb.
Onun sözlərinə görə, təkrar mənzil bazarında ay ərzində 0.3 faiz qiymət artımı müşahidə edilib, il ərzində isə stabil qalıb.
Ekspert bildirib ki, qiymət artımı həm mövsümi xarakter daşıyır, həm də koronavirus pandemiyası ilə əlaqdardır. Yəni hər iki amil qiymətlərə öz təsirini göstərir.
N.İbrahimov qeyd edib ki, növbəti aylar ərzində qiymət artımı olar bilər: "Hazırda qeyri-müəyyənlikdir. Pandemiya hər şeyə təsir göstərib, amma adətən payız ayları, ilin sonuna doğru qiymət artımı müşahidə edilir. Yəqin ki, bu il qiymətlərin artması istisna olmayacaq. Təbii ki, əvvəlki kimi olmasa da qiymət artımı müəyyən qədər müşahidə ediləcək".