Amerika iqtisadiyyatı fonunda risklərin artması, EURUSD məzənnəsində də ucuzlaşma dinamikasının zəifləməsinə səbəb olub. Avro üzrə ümumi proqnozlar aşağı istiqamətli olsa da gələcək günlərdə məzənnə 1.19$-a kimi korreksiya edə bilər.
GBPUSD məzənnəsində də başlayan bahalaşma 1.39$-a kimi davam edə bilər.
İngiltərədən çərşənbə axşamı saat 10:00-da işsizlik və çərşənbə günü saat 10:00-da inflyasiya ilə bağlı açıqlanacaq göstəricilər də önəmli rol oynayacaqdır.
USDTRY məzənnəsi də qlobal bazarların təsiri altında dalğalanmaqdadır və burada da dolların 8.29 lirəyə kimi düşə biləcəyi proqnozlaşdırılır.
Enerji birjalarında neftə olan tələbin azalması, Brent neftinin 70$-ın altında dalğalanmasına səbəb olur. Təhlillərə əsasən, bir barel üzrə qiymət 65$-a kimi dəyər itirə bilər.
Foreks bazarlarında dolların ucuzlaşması, qızılın da dəyər qazanmasına səbəb olub. Bir unsiya qiymət artıq 1783$ (57.3 $/qram) müqavimətinə kimi dəyər qazanıb və üzərində möhkəmlənəcəyi təqdirdə, 1828$-a kimi (58.8 $/qram) də dəyər qazana bilər.