Mineral su şirkəti istehsalını 30-40% artıracaq - KREDİT ALMIŞIQ, GÜCÜMÜZÜ ARTIRIRIQ
Gədəbəy rayonunda fəaliyyət göstərən mineral su istehsalçısı olan “Mor-Mor” şirkəti aldığı güzəştli kredit hesabına istehsal gücünü artıracaq.
Marja xəbər verir ki, bunu "Mor-Mor" şirkətinin sahibi Maarif Bayramov bildirib.
"2000-ci ildən fəaliyyət göstərən şirkətimiz həm qazlı, həm də qazsız mineral sular istehsal edir. İstehsalımızı genişləndirmək və müştərilərə daha keyfiyyətli xidmət göstərmək niyyətindəydik. Fikirimiz var idi ki, seximizi daha da böyüdək. Ancaq bunun üçün maliyyəyə ehtiyacımız var idi. Maliyyə imkanlarımız elə də geniş deyildi. Bunun üçün Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA - red) "KOB Dostu"na müraciət etdik. KOBİA-nın dəstəyilə güzəştli kredit əldə etdik. Bunun sayəsində istehsalımızı daha 30-40% artıra biləcəyik", - sahibkar deyib.
Maarif Bayramov əlavə edib ki, KOBİA tərəfindən şirkətinə məhsulların tanıdılması üçün ixtisaslaşmış sərgilərdə iştirakına dəstək də göstərilib.