Mənzil alacağınız binada bu yoxdursa, uzaq durun!”
(®) Qarşıdan gələn soyuq aylarda adətən bir çox ailələr istilik üçün yüksək məbləğdə qaz və işıq pulu ödəyirlər. Yüksək xərcin bir səbəbi düzgün qənaətin təmin edilməməsidirsə, digər bir səbəbi də mənzilin yerləşdiyi binanın istilik izolyasiyasının olmamasıdır.
Evi soyuqdan qorumağın ən yaxşı üsulu fasaddan izolyasiyadır. Əgər mənzil alacağınız binada izolyasiya yoxdursa, həmin mənzili almaqdan imtina etməyiniz doğru qərar olar. Yoxsa bir az soyuq düşən kimi istilik təchizatı ilə bağlı yüksək xərclər sizi təngə gətirəcəkdir.
Kristal Abşeron dünyada ən geniş yayılmış izolyasiya materialını istifadə edir!
Artıq Bakıda bir neçə tikinti şirkəti izolyasiyada daş yundan istifadə edirlər. Məsələn, Bakı və Sumqayıtda mənzil tikinti ilə məşğul olan “Xəzər İnşaat XXI əsr” və “Kristal Abşeron” şirkətlərinin binaları daş yun ilə üzlənir. Bu da gələcək sakinlərin komfortlu və daha aşağı xərclə yaşayacağına təminatdır.
“TexnoFas” adı verilmiş daş yun materialı Rusiya Federasiyasının Ryazan şəhərində “TexnoNİKOL” şirkəti tərəfindən istehsal edilir. Daş yun dünyada ən geniş yayılmış istilik izolyasiya materialı hesab olunur.
Eviniz nəfəs alsın, cibiniz dolu qalsın!
“Kristal Abşeron” MTK-nın istifadə etdiyi fasad izolyasiya materialı daş əsaslı olduğuna görə heç bir halda yanmır. Əlavə olaraq material məsaməli olduğuna görə nəfəs alır və buna görə də daxili məkanlarda heç vaxt nəmişlik və qaralma müşahidə olunmur.
Elektrik, təbii qaz və istilik xidmətlərinin ildən – ilə bahalaşdığı bir dövrdə qənaət etmək məcburiyyətindəyik. Qışda istilik xərclərini azaltmağın yollarından biri fasadı daş yunla izolyasiya olnmuş binadan mənzil almaqdır!