Unibank istiqrazları üzrə marketmeyker müqaviləsi bağlanıldı
Bakı Fond Birjası ilə “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC arasında “Unibank Kommersiya Bankı” ASC-nın istiqrazları üzrə marketmeyker müqaviləsi bağlanılıb.
Bu barədə Bakı Fond Birjasının yaydığı məlumatda deyilir.
Qeyd edilib ki, 26 oktyabr 2021-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında “Unibank Kommersiya Bankı” ASC-nin tədavül müddəti 6 (altı) təqvim ili olan AZ2012002021 dövlət qeydiyyat nömrəli, 15 milyon ABŞ dolları həcmində, faizli, təmin edilməmiş sənədsiz, adlı istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac yekunlaşmışdır. 15.11.2021-ci il tarixində “Unibank Kommersiya Bankı” ASC-nin istiqrazlarının BFB-nın ticarət platforması vasitəsilə təkrar bazarına start verilmişdir.
16.11.2021-ci il tarixindən, “Unibank Kommersiya Bankı” ASC-nin istiqrazlarının baş anderrayteri olmuş “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC “Unibank Kommersiya Bankı” ASC-nin istiqrazları üzrə təkrar bazarda gündəlik olaraq alış və satış öhdəliyi götürmüşdür. İnvestorlar tərəfindən təkrar bazarda ticarətə çıxarılan istiqrazlar BFB-nin ticarət reqlamentinə uyğun olaraq birja üzvü olan “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC tərəfindən təmin olunacaqdır.
“PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC adıçəkilən istiqrazlar üzrə 19.11.2021-ci il tarixindən etibarən BFB-də gündəlik olaraq alış-satış sifarişləri (kotirovkaları) təqdim edəcəkdir.