“Neftqazmaş”ın satışdan gəlirləri və xalis mənfəəti kəskin azalıb
“Neftqazmaş” ASC 2021-ci ili 44 min 373 manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Halbuki, şirkət 2020-ci ili 273 min 378 manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə,“Neftqazmaş”ın xalis mənfəəti 2020-c illə müqayisədə 2021-ci ildə 6,2 dəfə azalıb.
Marja.az xəbər verir ki, xalis mənfəətin azalması satışdan gəlirlərin azalması ilə əlaqədardır. “Neftqazmaş”ın satışdan gəlirləri 2020-ci ildə 3 milyon 423 min 570 manat ikən, 2021-ci ildə 1 milyon 649 min 189 manata geriləyib (2,1 dəfə azalıb).
31 Mart 2021-ci il tarixində “Neftqazmaş” ASC-nin cəmi aktivləri 3 milyon 640 min 326 manat təşkil edib. Şirkət 2020-ci ilin sonunda 3 milyon 188 min 687 manat cəmi aktivlərə malik idi.
“Neftqazmaş” Açıq Səhmdər Cəmiyyəti Bakı şəhəri, Zabrat-1 qəsəbəsində yerləşir və onun ümumi sahəsi 55000 m2 təşkil edir. Müəssisə müxtəlif tipli neft-mədən qazıma və istismar avadanlıqlarının əsaslı təmiri üzrə ixtisaslaşıb.