Mərkəzi Bankın notlarının yerləşdirilməsi üzrə hərraclar keçirilib
5 oktyabr 2022-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının (ARMB) AZ2009024707 dövlət qeydiyyat nömrəli 30 milyon manat həcmində 28 gün qısamüddətli notlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir.
Birjanın yaydığı məlumata görə, hərracı zamanı 14 investor tərəfindən qiymət intervalı 99.5906 (5.29%) və 99.7695 (2.97%) olan 19 sifariş təqdim edilmişdir. Sifarişlərin nominal qiymətlə ümumi məbləği 72 milyon 143 min 900 manat olmuşdur.
ARMB-nin qərarına əsasən notların kəsmə qiyməti 99.6899 (4%) və orta ölçülmüş qiyməti 99.73 (3.48%) olaraq müəyyən edilmişdir.
Hərrac nəticəsində notların yerləşdirilmiş həcmi 30 milyon manat təşkil etmişdir.
Notların ödəmə tarixi 02.11.2022-ci ildir
Həmçinin 5 oktyabr 2022-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının (ARMB) AZ2010024704 dövlət qeydiyyat nömrəli 30 milyon manat həcmində 84 gün tədavül müddətli notlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir.
Hərracı zamanı 7 investor tərəfindən qiymət intervalı 98.8624 (4.93%) və 99.2475 (3.25%) olan 11 sifariş təqdim edilmişdir. Sifarişlərin nominal qiymətlə ümumi məbləği 42 milyon 292 min 700 manat olmuşdur.
ARMB-nin qərarına əsasən notların kəsmə qiyməti 98.9723 (4.45%) və orta ölçülmüş qiyməti 99.0452 (4.13%) olaraq müəyyən edilmişdir.
Notların ödəmə tarixi 28.12.2022-ci ildir.