"AzKredit"ə pul lazımdır - İstiqraz ilə borc alır
Bank olmayan kredit təşkilatı "AzKredit" ASC 500 min manatlıq istiqraz buraxır.
Marja.az xəbər verir ki, kredit təşkilatı hər birinin nominal dəyəri 1000 manat olan 500 ədəd faizli, təmin edilməmiş istiqraz buraxır. İstiqrazlar üzrə faiz dərəcəsi illik 8%, tədavül müddəti 1 ildir. Faizlər 90 gündən bir ödəniləcəkdir.
Bank olmayan kredit təşkilatı “AzKredit” 2019-cu ildə məhdud məsuliyyətli cəmiyyət formasında təsis edilmişdir. 04 dekabr 2019-cu il tarixində ləğv (iflas) prosesində olan, bank olmayan kredit təşkilatı “Vijn Fond Azərkredit” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin borclu ilə bağlamış olduğu kredit müqavilələri üzrə əldə etdiyi və 04 dekabr 2019-cu il tarixi vəziyyətinə qalan bütün hüquqlara və tələblərə mülkiyyət hüququ Bank olmayan kredit təşkilatı “Azkredit” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə keçmişdir.
Əsas fəaliyyəti kreditlərin verilməsi olan BOKT “Azkredit” 04 sentyabr 2020-ci il tarixindən etibarən Açıq Səhmdar Cəmiyyəti kimi fəaliyyət göstərir.
31 Dekabr 2021-ci il tarixində “Azkredit” 1 milyon 979 min manat cəmi aktivlərə malik olub.