Dövlət Gömrük Komitəsinə sədr təyin edildi - SƏRƏNCAM
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev "Ş.S.Bağırovun Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri təyin edilməsi haqqında" Sərəncam imalayıb.
Marja xəbər verir ki, Sərəncam ilə, Şahin Soltan oğlu Bağırov Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri təyin edilib.
Digər sərəncam ilə, Şahin Bağırov Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsi sədrinin birinci müavini vəzifəsindən azad edilib. Bağırov Dövlət Gömrük Komitəsində sədr vəzifəsini müvəqqəti icra edirdi.
Bağırov Şahin Soltan Oğlu 12 yanvar 1965-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur.
Respublikadan kənar təhsil proqramı çərçivəsində 1986-cı ildə Voronej Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat fakültəsini bitirmişdir.İkinci təhsil kimi 2003-cü ildə Rusiya Gömrük Akademiyasının “Gömrük işinin təşkili” fakültəsini bitirmişdir.
2022-ci ilin iyulun 18-də Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamı ilə Dövlət Gömrük Komitəsi sədrinin birinci müavini təyin edilmişdi.
Ailəlidir, 2 (iki) övladı var.