Ziraat Bank Azərbaycan müxbir əlaqələrini genişləndirir!
(®) Dünyanın 18 ölkəsində fəaliyyət göstərən Ziraat Maliyyə Qrupunun üzvü olan Ziraat Bank Azərbaycan xarici ticarət iştirakçısı olan sahibkarlara ən operativ və geniş çeşidli bank xidmətləri təqdim etmək üçün beynəlxalq müxbir əlaqələrin genişləndirilməsinə xüsusi əhəmiyyət verir.
Bu məqsədlə Bank Fransanın Societte Generale bankında yeni AVRO müxbir hesabı açmışdır.
Qeyd etmək lazımdır ki, Societte Generale AVRO valyutasında ən yaxşı müxbir bank xidmətləri təqdim edən Avropa banklarından biri hesab edilir. Beləliklə də Bank ümumi müxbir hesablarının sayını səkkizə çatdırmışdır.
Ziraat Bank Azərbaycanın müxbir hesabı olan banklar arasında, həmçinin Bank of New York Mellon bankı da mövcuddur. Avropanın və Amerikanın ən nüfuzlu banklar sırasında olan hər iki bankda müxbir hesablarının olması, Banka öz müştərilərinə daha sürətli və əhatəli bank xidmətlərini təqdim etməyə imkan verəcəkdir. Müxbir hesablarının geniş çeşidliyi Banka xarici ticarətlə məşğul olan müştərilərinə keyfiyyətli bank xidmətləri təqdim etmək üçün şərait yaradır. Qeyd edək ki, 2021-ci ildə Bank xarici ticarət istiqamətində göstərdiyi xidmətə görə “Global Finance” beynəlxalq nəşri tərəfindən “İlin ən yaxşı xarici ticarət xidmətini təqdim edən bank” nominasiyasına layiq görülmüşdür.