Bakı Fond Birjasında əməliyyatların həcmi 13% azalıb
2022-ci ilin 7 ayında (01.01.2022-31.07.2022 tarixləri) Bakı Fond Birjasında ərzində qiymətli kağızlar üzrə keçirilən əməliyyatların ümumi həcmi 8 milyard 230 milyon 625 min manat təşkil edib. Xatırladaq ki, Bakı Fond Birjasında 2021-ci ilin yanvar-iyul ayları ərzində qiymətli kağızlar üzrə keçirilən əməliyyatların ümumi həcmi 9 milyard 468 milyon 754 min manat təşkil etmişdi. Beləliklə, əməliyyatların həcmi 1 milyard 238 milyon 128 min manat və ya 13% azalıb.
Birjanın yaydığı məlumata görə, ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə korporativ qiymətli kağızlar üzrə ticarət həcmində 173%, korporativ qiymətli kağızlar üzrə olan repo əməliyyatları üzrə 596% artım müşahidə olunub.
2022-ci ilin iyul ayının son ticarət günü üzrə Bakı Fond Birjasının kapitalizasiyası 4 milyard 126 milyon 509 min manat təşkil edib.