Azərbaycanda istiqrazlar üzrə təklif edilən gəlir 18 faizə çatdı
BOKT-ın 3 milyon manatlıq istiqrazları Bakı Fond Birjasında listinqə daxil edildi12 oktyabr 2023-cü il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə “İnternational” BOKT ASC-nin ümumi dəyəri 2 milyon manat olan AZ2007021028 ISIN-li və ümumi dəyəri 1 milyon manat olan AZ2006021029 ISIN-li istiqrazları standart bazar seqmentində listinqə daxil edilib.
Marja.az Birjanın yaydığı məlumata istinadən xəbər verir ki, qeyd olunan istiqrazların yerləşdirilməsi Bakı Fond Birjasında rəqabətli hərrac üsulu ilə həyata keçiriləcəkdir. Yerləşdirmənin başlanmasına ən azı 2 iş günü qalmış hərracın baş tutacağı tarix BFB-nin internet səhifəsində investorlara açıqlanacaqdır.
Faizli, təmin edilməmiş sənədsiz adlı 20 000 ədəd istiqrazların hər birinin nominal dəyəri 100 manat, tədavül müddəti 18 ay, faiz dərəcəsi 13%, kupon faizlərinin ödəniş müddəti hər 90 gündən birdir.
Faizli, təmin edilməmiş sənədsiz adlı istiqrazlar 1 000 ədəd istiqrazların isə hər birinin nominal dəyəri 1000 manat, faiz dərəcəsi 18%, müddəti 60 ay, kupon faizlərinin ödəniş müddəti hər 30 gündən birdir.