DASK: Zəlzələdən sonra 30 mindən çox zərər müraciəti var
Türkiyə Təbii Fəlakət Sığorta Təşkilatının (DASK) baş direktoru Selva Eren, indiyə qədər alınan 30 mindən çox iddia müraciətinin qəbul edildiyibi və zəlzələdən sonra 24 saat ərzində ilk iddia ödənişini etdiklərini söyləyib.Türkiyə Təbii Fəlakət Sığorta Təşkilatı (DASK) Kahramanmaraşda baş verən zəlzələlərdən sonra 30 mindən çox zərər müraciəti qəbul etdiklərini açıqlayıb.
Marja xəbər verir ki, Təşkilatın baş direktoru Selva Eren, ekspertlər təyin etməyə başladıqlarını və zəlzələdən sonra 24 saat ərzində ilk zərər ödənişini etdiklərini söyləyib. Eren zərər ödəmələrinə davam etdiklərinə diqqət çəkib.
10 Fevral tarixinə zəlzələ sığortası üzrə toplanmış vəsaitlərin 23 milyard TL səviyyəsində olduğunu bildirən Eren, təkrar sığorta qorunması ilə cəmi 117 milyard TL ödəmə qabiliyyətlərinin olduğunu bildirib.